Tydzień

Twój IP: 3.80.4.76
2019-09-23 18:45:02

Szanowni Rodzice!

Jeżeli podjęliście Państwo decyzję, aby od 1 września 2018 roku Wasze dziecko rozpoczęło edukację w Przedszkolu Samorządowym

w ZSS w Nowogrodzie warto zapoznać się z zasadami tegorocznego naboru.

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 odbywa się na zasadach, które zostały określne w rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59).

ZASADY OGÓLNE

1.   Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na pisemny wniosek rodzica pobrany i złożony w kancelarii ZSS w Nowogrodzie

w terminie od 01 marca do 31 marca.

2.   W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

3.   Dzieci 6 letnie, urodzone w 2012r. mają obowiązkowo odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu bądź oddziale przedszkolnym („0")

4.   Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy do 29 kwietnia 2018r.

5.   Przydział dzieci do konkretnych oddziałów w przedszkolu nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w ZSS w Nowogrodzie znajdują się w załączniku nr 1 do Zarządzenia Burmistrza Nowogrodu z dnia 14 lutego 2018r.

Bal w przedszkolu

BAL W PRZEDSZKOLU

Biedroneczki i Pszczółki dziś wspólnie się bawiły na balu choinkowym. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno dzieci jak i rodzice, którzy chętnie włączyli się do wspólnych tańców. Świetną zabawę zawdzięczamy Pani Sylwii, która bardzo się starała żeby wszyscy dobrze się bawili. Na zakończenie wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Chociaż dziś jest już siódmy grudnia to Mikołaj pamiętał o naszych grzecznych dzieciach i przybył do naszego przedszkola. Był taki jak w naszej piosence „miał dobre serce , był uśmiechnięty , rozdawał grzecznym dzieciom prezenty" Mieliśmy nadzieję, że nas odwiedzi i nasze marzenie się spełniło. Kochamy Cię Święty Mikołaju i będziemy na Ciebie czekać w

Wigilię Bożego Narodzenia.

PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

5 i 6 listopada 2015 roku to ważne dni dla dzieci z grupy „Biedroneczki” i „Pszczółki”, które miały pierwszą ważną uroczystość w swoim życiu. Wystąpiły przed licznie zgromadzonymi rodzicami prezentując swoje umiejętności artystyczne: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując ogromne brawa od zaproszonych gości. Po występie artystycznym nikt już nie miał wątpliwości, że nasze dzieci zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków, mimo, że większość z nich dopiero w tym roku rozpoczęła edukację przedszkolną. Maluchy po ślubowaniu zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez Panią Dyrektor ZSS Bogumiłę Rybicką. Na znak włączenia do społeczności przedszkolnej każdemu dziecku przypięto znaczek, a na pamiątkę otrzymały dyplomy i upominki.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

.

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Rights Reserved.